تبلیغات
زندگی شیرین است - نگران نباش


زندگی شیرین است

راه زندگی ساده، لذت بخش و آسوده

www.miadgah.org

همه معتقدند بهترین زندگی آن است که ساده و شفاف باشد.  اگر شما از خسته شدن خسته شده‏اید از تعهدات پیچیده به جان آمده‏اید از تحمل زندگی به جای لذت بردن از آن بیزار شده‏اید بهتر است این مطلب را بخوانید.

نگران فردا نباش، فردا نگرانی‏های خودش را دارد. برای امروز نگرانی‏های امروز کافی است.

خدا روزی رسان است

خدا روزی رسان است، باید به او اعتماد داشته باشیم و احتکار نکنیم. بسیاری از مردم احتکار می‏کنند. بسیاری از جنس‏ها و کالا‏ها در طول زمان کیفیت خود را از دست می‏دهند. املاک خود را متروکه نگه می‏دارند. نمی‏خواهند مسئولیت مهم و سختی داشته باشند. اغلب زندگی را به بطالت می‏گذرانند. امروز آنها پیچیده می‏شود تا به اصطلاح برای آینده برنامه‏ای را تدارک ببینند. بزرگان به ما می‏گویند که نگران نباشیم. ما را تشویق می‏کنند که باور کنیم، همانطور که خداوند از گل‏ها و پرندگان مواظبت می‏کند. یقیناً از ما هم محافظت خواهد کرد. البته برنامه ریزی و آینده نگری بجا و به اندازه پستدیده است اما نه در حدی که لذت حال را از خود بگیریم .

نگران فردا نباش، فردا نگرانی‏های خودش را دارد. برای امروز نگرانی‏های امروز کافی است.
زندگی را ساده بگیرید

کوشش و تلاش برای آینده، زندگی را پیچیده می‏کند. زمانی که از بزرگی پرسیدند: چگونه باید دعا کرد؟ گفت: «از خدا بخواهید که زندگی زمان حال را تامین کند.» به همین سادگی می توان خوشبختی را احساس کرد و لذت برد . آرامشی که در این حال وجود دارد تسلط بر برنامه های آینده را نیز به شما می دهد و قادرید در این وضعیت زمان را مدیریت کنید.

نیروی خاص هر انسان

هر دوره و یا هر روزی مشکلات خاص خود را دارد، به همین دلیل ما می‏توانیم آن را تحمل کنیم و احتیاجی نیست که نگران آینده باشیم. خداوند در این زمینه قدرت و توانایی خاصی به ما اعطا کرده است. هر چقدر مقدور باشد در زمان خاصش نصیب ما می‏شود و آنچه که برای زمان دیگر است، در موقع لازم دریافت می‏کنیم. وقتی راجع به آینده فکر می‏کنیم،  شرایط و مقتضیات آن برای ما مشخص نیست، امکان پیش‏بینی آن را نداریم. اگر اصرار داشته باشیم که مشکلات آینده را پیش‏بینی و هم اکنون آن را حل می‏کنیم، نگران و مضطرب می‏شویم. خداوند بارها و بارها متذکر شده است که به ما کمک خواهد کرد. پس باید به او اعتماد کنیم و به امید او باشیم، خودش ما را حفظ می‏کند.

و این است مصداق آیه ی

" و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله بالغ امره، قد جعل الله لکل شی قدرا"
و هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم میکند و او را از جایی که گمان ندارد، روزی دهد؛ و هر کس بر خدا توکل کند، خدا کفایت امرش را میکند. خداوند فرمان خود را به انجام میرساند و خدا برای هر چیزی اندازه ای قرار داده است.« سوره طلاق آیات 2و  3».
 
منبع : بانوی شرقی
سایت میعادگاه - 
www.miadgah.org


نوشته شده در پنجشنبه 22 بهمن 1388 ساعت 11:15 ق.ظ توسط لیلی دنیا دار نظرات |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت